Społeczeństwo

Częściowe zaćmienie kampanii

Z życia sfer

Pojawiają się pytania o przewidywane koszty planowanego na 20 marca zaćmienia Słońca.

Opozycja zarzuca rządowi, że w ogóle przed zaćmieniem nie ostrzegał, ale moim zdaniem niesłusznie, bo sygnały zbliżającego się zaćmienia pojawiały się od wielu dni. Na możliwość zaistnienia zaćmienia wskazywały chociażby występy wokalne kandydata na prezydenta – Jarubasa, polityczny atak krzesłem na Bronisława Komorowskiego czy obietnice złożone wyborcom przez kandydata Dudę. Media wyliczyły, że ich spełnienie kosztowałoby budżet 250 mld zł, dlatego panuje opinia, że obietnice kandydata Dudy są zapowiedzią nie tylko zaćmienia Słońca, ale i zaćmienia tego kandydata.

Polityka 12.2015 (3001) z dnia 17.03.2015; Felietony; s. 4
Oryginalny tytuł tekstu: "Częściowe zaćmienie kampanii"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Zapomniana historia Mietka Kosza

Film Macieja Pieprzycy „Ikar. Legenda Mietka Kosza” z brawurową rolą Dawida Ogrodnika przypomina wielką postać tytułowego niewidomego pianisty. To powód, by raz jeszcze zastanowić się nad wciąż nośnym mitem artysty straceńca.

Mirosław Pęczak
19.10.2019