Społeczeństwo

Rak pod krótką zieloną kołdrą

Pakiet Onkologiczny pod lupą

Ci chorzy, u których chorobę stwierdzono po 1 stycznia, dostali nadzieję, że będzie lepiej. Ale lepiej nie jest. Ci chorzy, u których chorobę stwierdzono po 1 stycznia, dostali nadzieję, że będzie lepiej. Ale lepiej nie jest. Anna Musiałówna / Polityka
Pakiet onkologiczny to desperacka próba ratowania polskiej onkologii za pomocą zielonej karty i przegrupowania pacjentów z dwóch do trzech kolejek. Dał nadzieję, nie dodał pieniędzy.
Nowoczesny aparat do radioterapiiNtligent/Wikipedia Nowoczesny aparat do radioterapii

Onkolodzy nie zostawiają na reformie suchej nitki: bubel biurokratyczny, nieudany eksperyment medyczno-prawny na żywym organizmie społeczeństwa. Padają też konkretne, szczegółowe zarzuty.

Minister Arłukowicz milczy, informując tylko o ilości wydanych zielonych kart (diagnostyki i leczenia onkologicznego, DiLO): do 12 marca 74 tys. Zapowiada pierwszą ocenę swojej flagowej reformy dopiero w kwietniu, po upływie trzech miesięcy. – To największy błąd Ministerstwa Zdrowia – uważa dr Jerzy Gryglewicz, ekspert ds.

Polityka 12.2015 (3001) z dnia 17.03.2015; Społeczeństwo; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Rak pod krótką zieloną kołdrą"

Czytaj także

Kultura

Niezwykły film o Tonym Haliku

Nowy film przypomina postać Tony’ego Halika – polskiego podróżnika, honorowego „białego Indianina”, nieustraszonego reportera, który realizm magiczny uprawiał w życiu i pracy.

Aneta Kyzioł
18.09.2020