Społeczeństwo

Młody wilk

Kim jest sędzia, który skazał Mariusza Kamińskiego

Wielokrotnie w trakcie procesu sędzia Łączewski zmienia kwalifikację czynu, zwykle ostrzej punktując przestępstwa, niż zrobiła to prokuratura. Wielokrotnie w trakcie procesu sędzia Łączewski zmienia kwalifikację czynu, zwykle ostrzej punktując przestępstwa, niż zrobiła to prokuratura. Marcin Obara / PAP
Trzydziestoparoletni sędzia Wojciech Łączewski, który skazał Mariusza Kamińskiego, byłego szefa CBA, na trzy lata bezwzględnego więzienia i 10 lat zakazu zajmowania stanowisk państwowych, ma na swoim koncie dużo więcej ostrych wyroków.
Część publicystów prawicowych nazwała wyrok dla Kamińskiego „psującym państwo”.Krystian Maj/Forum Część publicystów prawicowych nazwała wyrok dla Kamińskiego „psującym państwo”.

Prawdziwy sędzia Dredd – mówią o nim. Filmowy Dredd, w którego wcielił się Sylwester Stallone, nie uznaje okoliczności łagodzących lub wyższej konieczności; ślepy wyznawca dewizy dura lex sed lex – ciężkie prawo, ale prawo. Nawet jeśli oznacza to skazanie na pięć lat mężczyzny za zniszczenie budki telefonicznej, choć tylko skrył się za nią podczas strzelaniny. Wojciech „Dredd” Łączewski, sędzia z siedmioletnim stażem, sam pochodzi z sędziowskiej rodziny.

Polityka 16.2015 (3005) z dnia 14.04.2015; Społeczeństwo; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Młody wilk"

Czytaj także

Ja My Oni

Ula: Zaczęło się od typowego lesbijskiego zauroczenia

Przyjechałam do Łodzi z małej wioski w 1983 r. Do liceum. Moją trzecią fascynacją była koleżanka z bursy. W bursie to nie mogło się rozwinąć (nocą panie robiły nam naloty, z zaglądaniem pod kołdry).

Edyta Gietka
18.08.2020