Społeczeństwo

Bal na wycieczkowcu

ORP „Ślązak”: wodowanie po 14 latach

Tak się składa, że okręt był już raz wodowany. Tylko wtedy nazywał się ORP „Gawron”. Tak się składa, że okręt był już raz wodowany. Tylko wtedy nazywał się ORP „Gawron”. Łukasz Dejnarowicz / Forum
ORP „Ślązak” to naprawdę piękny okręt. Gdyby go tak jeszcze uzbroić, to byłby i groźny.
Kiedy stoczniowcy, a właściwie to politycy, niemal całkiem rozbroili „Ślązaka”, to któryś ze spawaczy rzucił, że piękny nam wyszedł wycieczkowiec. No i tak już zostało.Piotr B. Stareńczak/KFP Kiedy stoczniowcy, a właściwie to politycy, niemal całkiem rozbroili „Ślązaka”, to któryś ze spawaczy rzucił, że piękny nam wyszedł wycieczkowiec. No i tak już zostało.

Jak się woduje jeden okręt na 20 lat, to nie dziwi, że ludzie są w nerwach. Formalnie wojsko się postarało, bo chociaż okrętów nie zamawiali przez lata, to jednak w regulaminach i ceremoniach trudno naszą armię zagiąć. Stosowne przepisy niby są, ale bez wyćwiczonego nawyku, to zawsze jakiś lęk zostaje. Budowniczy okrętu wziął sprawy we własne ręce i już kilka dni przed wodowaniem eksperymentował z butelkami szampana. Konkretnie to było Sowietskoje Igristoje, bo stocznia w upadłości i nie ma co pieniędzmi szastać.

Polityka 28.2015 (3017) z dnia 07.07.2015; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Bal na wycieczkowcu"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Skąd się bierze inteligencja

Czy inteligencję mamy z genów, czy ze środowiska.

Magdalena Kaczmarek
14.05.2019