Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Sceny dobroci w Puszczy Mariańskiej

Spółdzielnia socjalna – pomysł wart Siłaczki Judyma

Oryginał Kroniki Gminy prezentowany przez obecnego wójta Michała Staniaka. Oryginał Kroniki Gminy prezentowany przez obecnego wójta Michała Staniaka. Anna Musiałówna / Polityka
We wsi Puszcza Mariańska, w powiecie żyrardowskim, działa spółdzielnia socjalna Wspólnie. Pomaganie ma tutaj długą tradycję.
Opiekunka ze spółdzielni socjalnej Wspólnie w codziennej drodze do podopiecznych.Anna Musiałówna/Polityka Opiekunka ze spółdzielni socjalnej Wspólnie w codziennej drodze do podopiecznych.

Codziennie, zimą i latem, Magdalena Bakalarska, po kursie „Opiekun osób starszych”, bladym świtem wsiada na rower i pedałuje do trójki swoich podopiecznych. Samotny pan Antoni (74 lata) po kilku udarach z trudem chodzi o kuli. Po drodze Magdalena robi mu zakupy, gdy trzeba – uiszcza opłaty. Po przybyciu na miejsce nosi węgiel, gotuje, podaje posiłek, zmywa, sprząta. Ma na to dwie godziny dziennie. Potem na rower i do pani Oleńki (86 lat), leżącej, też po udarze.

Polityka 29.2015 (3018) z dnia 14.07.2015; Na własne oczy; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Sceny dobroci w Puszczy Mariańskiej"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Rowling? Jaka Rowling? Harry Potter i autorka non grata

Huczne obchody 20. rocznicy premiery filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” były okazją do wspomnień i wzruszeń. Zabrakło tej, od której wszystko się zaczęło – J.K. Rowling. Zapomnieli o autorce?

Marcin Zwierzchowski
16.01.2022