Społeczeństwo

Plażing

Parawaning i inne obyczaje wakacyjne

Nieoczekiwanie rodak przybywający tłumnie nad Bałtyk stał się negatywnym bohaterem ostatnich miesięcy. Nieoczekiwanie rodak przybywający tłumnie nad Bałtyk stał się negatywnym bohaterem ostatnich miesięcy. Łukasz Dejnarowicz / Forum
Opis krajowych obyczajów wczasowych w drugiej dekadzie XXI w., sporządzony na podstawie badań naukowych, relacji medialnych oraz obserwacji własnych.
Parawan już nie chroni przed wiatrem od morza, jak niegdyś, lecz od drugiego plażowicza.Kacper Kowalski/Forum Parawan już nie chroni przed wiatrem od morza, jak niegdyś, lecz od drugiego plażowicza.

Wakacje pokazują, że Polacy nie są plemieniem odkrywców. Najchętniej wybierają się na urlop tam gdzie wszyscy. W tym roku masowo wracają nad Bałtyk. Dodajmy jednak od razu, że jest to patriotyzm cokolwiek wymuszony. Sytuacja w krajach do niedawna najczęściej odwiedzanych – takich jak Tunezja, Grecja czy Egipt – jest, oględnie mówiąc, niepewna. Nawet wypad do Turcji, która właśnie prowadzi wojnę z Państwem Islamskim i własnymi Kurdami, może wiązać się z ryzykiem.

Polityka 34.2015 (3023) z dnia 18.08.2015; Temat z okładki; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Plażing"

Czytaj także

Ja My Oni

To nie są czasy dla wrażliwców

Badania osób wysoce wrażliwych wykazały, że nie tylko silnie reagują one na stosunkowo słabe bodźce zmysłowe, emocjonalne czy społeczne, lecz także szczegółowo, głęboko przetwarzają związane z nimi informacje.

Anna Tylikowska
22.11.2016