Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Plażing

Parawaning i inne obyczaje wakacyjne

Nieoczekiwanie rodak przybywający tłumnie nad Bałtyk stał się negatywnym bohaterem ostatnich miesięcy. Nieoczekiwanie rodak przybywający tłumnie nad Bałtyk stał się negatywnym bohaterem ostatnich miesięcy. Łukasz Dejnarowicz / Forum
Opis krajowych obyczajów wczasowych w drugiej dekadzie XXI w., sporządzony na podstawie badań naukowych, relacji medialnych oraz obserwacji własnych.
Parawan już nie chroni przed wiatrem od morza, jak niegdyś, lecz od drugiego plażowicza.Kacper Kowalski/Forum Parawan już nie chroni przed wiatrem od morza, jak niegdyś, lecz od drugiego plażowicza.

Wakacje pokazują, że Polacy nie są plemieniem odkrywców. Najchętniej wybierają się na urlop tam gdzie wszyscy. W tym roku masowo wracają nad Bałtyk. Dodajmy jednak od razu, że jest to patriotyzm cokolwiek wymuszony. Sytuacja w krajach do niedawna najczęściej odwiedzanych – takich jak Tunezja, Grecja czy Egipt – jest, oględnie mówiąc, niepewna. Nawet wypad do Turcji, która właśnie prowadzi wojnę z Państwem Islamskim i własnymi Kurdami, może wiązać się z ryzykiem.

Polityka 34.2015 (3023) z dnia 18.08.2015; Temat z okładki; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Plażing"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >