Społeczeństwo

Nie zwalniamy tempa!

Wrzesień w Mieście i Ogrodzie na placu Defilad

. . mat. pr.
Dzień z elektromobilnością, wspólne gotowanie z Asią Gawrońską oraz wykład o naturalnym budownictwie architektki, Natalii Buczkowskiej, to najważniejsze wydarzenia kończące tegoroczną edycję projektu Miasto i Ogród zasilanego przez BMW i. Partnerem MiO jest Placem Defilad.

To były gorące wakacje! Pogoda nie dawała wytchnienia. Intensywnie było również na Placu Defilad, gdzie w Mieście i Ogrodzie zasilanym przez BMW i odbył się cykl otwartych warsztatów o najnowszych miejskich trendach. Pletliśmy wianki z duetem Kwiaty & Miut, wraz z Pszczelarium przyglądaliśmy się pszczołom, a z Iossi tworzyliśmy naturalne kosmetyki, czy też budowaliśmy hamaki z Wióry Lecą.

Wszystkie wydarzenia odbywały się na zazielenionej przez ogród Płycie Głównej. We wrześniu nie zwalniamy tempa! Planujemy kolejne wydarzenia, których finał ostatnie w  niedzielę 27 września zakończy tegoroczną edycję projektu.

.mat. pr..

13 września zapraszamy na spotkanie „Dom z natury”. Poprowadzi je Natalia Buczkowska, architektka wnętrz i wielka entuzjastka wykorzystania materiałów naturalnych w przestrzeniach, gdzie przebywają ludzie. Natalia, która na co dzień pracuje z grupą projektową Centrala, w 2014 r. współtworzyła architekturę Miasta i Ogrodu w przestrzeni dawnej Fabryki Norblina.

23 września Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę organizuje kolejne otwarte spotkanie konsultacyjne „Laboratorium Pomysłów ę w Mieście i Ogrodzie”. To dla osób, które mają pomysł na działanie propospołeczne i chciałyby go skonsultować ze specjalistami. „Laboratorium Pomysłów ę w Mieście i Ogrodzie” to również cykl zamkniętych warsztatów dla grupy 5 osób, których pomysły dla miasta zostały wybrane w konkursie i zostaną dopracowane, a w przyszłości faktycznie zrealizowane.

Na pożegnanie tegorocznej edycji projektu Miasto i Ogród, 27 września, zapraszamy na cykl wydarzeń dla dorosłych i dla dzieci, dla fanów nowych technologii w motoryzacji i dla tych, którzy chcieliby podjąć kulinarne wyzwanie.

.mat. pr..

BMW i3 oraz BMW i8 to główne gwiazdy dnia z elektromobilnością na Placu Defilad. 27 września już od godz. 11 eksperci odpowiedzą na każde pytanie dotyczące tych dwóch modeli. Będzie można przejechać się elektrycznym BMW i3, a nawet wziąć udział w zawodach na najbardziej energooszczędnego kierowcę. Zaś w ramach elektryzującej ścieżki edukacyjnej przeprowadzimy Was przez labirynt zagadek o elektromobilności.

Tego samego dnia o godz. 13.00 Asia Gawrońska z Baru Studio poprowadzi warsztaty kulinarne. Ich tematem będą wrześniowe plony z Miasta i Ogrodu (w którym Asia posiada swój ogródek). Swój kącik z malowankami i torem do jazdy będą miały również dzieci.

Dokładne informacje o planowanych aktywnościach w obu projektach będą umieszczane na stronie www.miastoiogrod.pl, www.pldefilad.pl oraz profilach „Miasto i Ogród”, „Plac Defilad” na Facebooku.

.mat. pr..

BMW i

Z myślą o konieczności zastosowania nowych rozwiązań w miejskiej mobilności BMW Group stworzyła projekt BMW i, w ramach którego powstają wizjonerskie koncepcje nowych pojazdów spełniających założenia zrównoważonego rozwoju na każdym etapie produkcji i użytkowania.

BMW i3 to pierwszy elektryczny samochód segmentu premium, który jest symbolem nowego spojrzenia na przyszłość motoryzacji. Jego produkcja odbywa się przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, wykorzystaniu we wnętrzu naturalnych materiałów (wełna, naturalnie barwiona skóra, włókna roślinne) oraz elementów z recyklingu.

Plac Defilad

Plac Defilad to zainicjowany w 2014 roku cykl wydarzeń pod wspólną nazwą „Plac Defilad”. Głównym organizatorem jest Miasto Warszawa, a gospodarzem stołeczny Teatr Studio. Osią i najważniejszym symbolem miejsca jest Pałac Kultury i Nauki, będący jednocześnie jednym z partnerów projektu.

Projekt współtworzą instytucje kultury oraz klubokawiarnie działające w przestrzeni Placu – m.in. BarStudio, Cafe Kulturalna i Teatr Dramatyczny. Ideą projektu jest stworzenie otwartej, przyjaznej dla mieszkańców, przestrzeni miejskiej w centralnym punkcie Warszawy. Do współpracy zapraszani są kolejni partnerzy otwarci w swojej działalności programowej na miasto i jego mieszkańców.  

.mat. pr..

 

 

 

 

Reklama

Czytaj także

Historia

Rozmowa z Davidem Martelo, uczestnikiem rewolucji goździków

O portugalskiej rewolucji goździków sprzed 45 lat opowiada jej uczestnik David Martelo.

Krzysztof Kubiak, Tadeusz Zawadzki
23.04.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną