Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

W Bełchatowie kręcą nosem

Mieszkańcy Bełchatowa mają dość życia w smrodzie

Zakłady Wodociągów i Kanalizacji w Bełchatowie. To suszarnie (pod dachami z lewej strony) są źródłem złowonnych zapachów, które nie dają żyć tutejszym mieszkańcom. Zakłady Wodociągów i Kanalizacji w Bełchatowie. To suszarnie (pod dachami z lewej strony) są źródłem złowonnych zapachów, które nie dają żyć tutejszym mieszkańcom. Telewizja Kablowa Bełchatów/www.ebelchatow.pl
Sąd ma problem. Bo skoro śmierdzi także w gmachu sądu, pytanie brzmi, czy w tej sprawie uda się zachować konieczny obiektywizm. A mieszkańcy nie chcą już żyć w złowonnych substancjach.
W kontakcie z oczyszczalnią najbardziej cierpią mieszkańcy osiedla Binków.Jarosław Góralczyk/Wikipedia W kontakcie z oczyszczalnią najbardziej cierpią mieszkańcy osiedla Binków.

Najgorzej było latem. W upalne i wietrzne dni fetor wybijał i zatykał. Dusił. Właził w świeżo wywieszone pranie, ciasto wystawione na parapet, wygrywał z najmocniejszym odświeżaczem. I tak przez kawałek 2013 i większość 2014 r. – Horror – wspomina prawnik Damian Szymanek, mieszkaniec bełchatowskiego osiedla Binków. – Przy 30 stopniach na zewnątrz siedzieliśmy przy zamkniętych oknach – dodaje jego sąsiad i kolega ze studiów Przemysław Simiński.

Polityka 46.2015 (3035) z dnia 08.11.2015; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "W Bełchatowie kręcą nosem"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Kancelaria adwokacka Bartosiaka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022