Społeczeństwo

Leczenie przez spychanie

Gra w ciuciubabkę w polskich szpitalach

Koszt pobytu w klinice to obecnie 511 zł za dobę, nie licząc leków i badań. Koszt pobytu w klinice to obecnie 511 zł za dobę, nie licząc leków i badań. Blend Images RM / Getty Images
Świat już dawno odszedł od wydłużania pobytów w szpitalach. A u nas przyjmuje się do nich na potęgę – nawet tylko po to, by wykonać najprostsze badania.
Pacjentów kładzie się do łóżek minimum na trzy dni. Krócej nie opłaca się leczyć ani diagnozować.sudok1/PantherMedia Pacjentów kładzie się do łóżek minimum na trzy dni. Krócej nie opłaca się leczyć ani diagnozować.

Odprawa lekarzy po nocnym dyżurze w Klinice Nefrologii, Dializoterapii i Chorób Wewnętrznych nie różniła się tego dnia od innych. – Przyjęliśmy ośmiu chorych, ale czterech wcale nie musiało tu trafić – relacjonuje prof. Joanna Matuszkiewicz-Rowińska z Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie przy ul. Banacha.

70-letni mężczyzna przyszedł do izby przyjęć z powodu narastania obrzęków. – Lekarz rodzinny nie próbował zmodyfikować leczenia, nie zlecił podstawowych badań, nie wykonał prób uciskowych – opowiada profesor.

Polityka 38.2016 (3077) z dnia 13.09.2016; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Leczenie przez spychanie"

Czytaj także

Ja My Oni

Ula: Zaczęło się od typowego lesbijskiego zauroczenia

Przyjechałam do Łodzi z małej wioski w 1983 r. Do liceum. Moją trzecią fascynacją była koleżanka z bursy. W bursie to nie mogło się rozwinąć (nocą panie robiły nam naloty, z zaglądaniem pod kołdry).

Edyta Gietka
18.08.2020