Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Leczenie przez spychanie

Gra w ciuciubabkę w polskich szpitalach

Koszt pobytu w klinice to obecnie 511 zł za dobę, nie licząc leków i badań. Koszt pobytu w klinice to obecnie 511 zł za dobę, nie licząc leków i badań. Blend Images RM / Getty Images
Świat już dawno odszedł od wydłużania pobytów w szpitalach. A u nas przyjmuje się do nich na potęgę – nawet tylko po to, by wykonać najprostsze badania.
Pacjentów kładzie się do łóżek minimum na trzy dni. Krócej nie opłaca się leczyć ani diagnozować.sudok1/PantherMedia Pacjentów kładzie się do łóżek minimum na trzy dni. Krócej nie opłaca się leczyć ani diagnozować.

Odprawa lekarzy po nocnym dyżurze w Klinice Nefrologii, Dializoterapii i Chorób Wewnętrznych nie różniła się tego dnia od innych. – Przyjęliśmy ośmiu chorych, ale czterech wcale nie musiało tu trafić – relacjonuje prof. Joanna Matuszkiewicz-Rowińska z Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie przy ul. Banacha.

70-letni mężczyzna przyszedł do izby przyjęć z powodu narastania obrzęków. – Lekarz rodzinny nie próbował zmodyfikować leczenia, nie zlecił podstawowych badań, nie wykonał prób uciskowych – opowiada profesor.

Polityka 38.2016 (3077) z dnia 13.09.2016; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Leczenie przez spychanie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >