Społeczeństwo

Zrobieni w jelenia?

Komórki z poroża: humbug czy odkrycie?

Dr Cegielski wpadł na pomysł, że źródłem leczniczych właściwości rogów jelenia mogą być znajdujące się w nich komórki macierzyste. Dr Cegielski wpadł na pomysł, że źródłem leczniczych właściwości rogów jelenia mogą być znajdujące się w nich komórki macierzyste. Jayne Bond/Caters News Agency
Wielkie odkrycie albo wielka pomyłka, na którą wydano kilkadziesiąt milionów złotych. Oto historia tajemniczych komórek z poroża jelenia.
Komórki wydawały się wręcz nie mieć ograniczeń, gojąc rany, owrzodzenia czy atopowe zapalenia skóry. Miały także wykazywać właściwości odmładzające.stefanocapra/PantherMedia Komórki wydawały się wręcz nie mieć ograniczeń, gojąc rany, owrzodzenia czy atopowe zapalenia skóry. Miały także wykazywać właściwości odmładzające.

„Unikalne na skalę światową”, „Panaceum na tak wiele problemów współczesnej medycyny i świata, że trudno to sobie wyobrazić”, „Prawdziwy przełom w medycynie regeneracyjnej i kosmetologii”. W ten sposób od kilku lat w mediach – od „Gazety Wyborczej” i „Faktu” po miesięcznik popularnonaukowy „Focus” – opisywane jest odkrycie kilkorga naukowców z Uniwersytetu Medycznego (UM) we Wrocławiu.

Polityka 7.2017 (3098) z dnia 14.02.2017; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Zrobieni w jelenia?"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Koniec miłości?

Świat, jaki znaliśmy, dobiega końca. Coraz mniej potrzebna staje się choćby miłość. Uległa współczesnemu kapitalizmowi, który postawił na wolność obyczajową, a z seksualności uczynił siłę napędową gospodarki.

Edwin Bendyk
14.02.2020