Społeczeństwo

Zrobieni w jelenia?

Komórki z poroża: humbug czy odkrycie?

Dr Cegielski wpadł na pomysł, że źródłem leczniczych właściwości rogów jelenia mogą być znajdujące się w nich komórki macierzyste. Dr Cegielski wpadł na pomysł, że źródłem leczniczych właściwości rogów jelenia mogą być znajdujące się w nich komórki macierzyste. Jayne Bond/Caters News Agency
Wielkie odkrycie albo wielka pomyłka, na którą wydano kilkadziesiąt milionów złotych. Oto historia tajemniczych komórek z poroża jelenia.
Komórki wydawały się wręcz nie mieć ograniczeń, gojąc rany, owrzodzenia czy atopowe zapalenia skóry. Miały także wykazywać właściwości odmładzające.stefanocapra/PantherMedia Komórki wydawały się wręcz nie mieć ograniczeń, gojąc rany, owrzodzenia czy atopowe zapalenia skóry. Miały także wykazywać właściwości odmładzające.

„Unikalne na skalę światową”, „Panaceum na tak wiele problemów współczesnej medycyny i świata, że trudno to sobie wyobrazić”, „Prawdziwy przełom w medycynie regeneracyjnej i kosmetologii”. W ten sposób od kilku lat w mediach – od „Gazety Wyborczej” i „Faktu” po miesięcznik popularnonaukowy „Focus” – opisywane jest odkrycie kilkorga naukowców z Uniwersytetu Medycznego (UM) we Wrocławiu.

Polityka 7.2017 (3098) z dnia 14.02.2017; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Zrobieni w jelenia?"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021