Społeczeństwo

Zrobieni w jelenia?

Komórki z poroża: humbug czy odkrycie?

Dr Cegielski wpadł na pomysł, że źródłem leczniczych właściwości rogów jelenia mogą być znajdujące się w nich komórki macierzyste. Dr Cegielski wpadł na pomysł, że źródłem leczniczych właściwości rogów jelenia mogą być znajdujące się w nich komórki macierzyste. Jayne Bond/Caters News Agency
Wielkie odkrycie albo wielka pomyłka, na którą wydano kilkadziesiąt milionów złotych. Oto historia tajemniczych komórek z poroża jelenia.
Komórki wydawały się wręcz nie mieć ograniczeń, gojąc rany, owrzodzenia czy atopowe zapalenia skóry. Miały także wykazywać właściwości odmładzające.stefanocapra/PantherMedia Komórki wydawały się wręcz nie mieć ograniczeń, gojąc rany, owrzodzenia czy atopowe zapalenia skóry. Miały także wykazywać właściwości odmładzające.

„Unikalne na skalę światową”, „Panaceum na tak wiele problemów współczesnej medycyny i świata, że trudno to sobie wyobrazić”, „Prawdziwy przełom w medycynie regeneracyjnej i kosmetologii”. W ten sposób od kilku lat w mediach – od „Gazety Wyborczej” i „Faktu” po miesięcznik popularnonaukowy „Focus” – opisywane jest odkrycie kilkorga naukowców z Uniwersytetu Medycznego (UM) we Wrocławiu.

Polityka 7.2017 (3098) z dnia 14.02.2017; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Zrobieni w jelenia?"

Czytaj także

Nauka

Ucieczka z religii

Masowe protesty w obronie praw kobiet dały nowy impuls ucieczkom z lekcji religii. Trwającym od lat, bo szkolna katecheza to często antyreklama wiedzy, wiary i wartości.

Marcin Piątek
24.11.2020