Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Społeczeństwo

WOŚP pobił kolejny rekord. W tym roku zebrano ponad 105 mln złotych!

Kolejny rekord WOŚP! Orkiestra zebrała 105 mln 570 tys. zł! Kolejny rekord WOŚP! Orkiestra zebrała 105 mln 570 tys. zł! WOŚP / Facebook
Padł kolejny rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 25. finału zebrano 105 mln 570 tys. zł.

W tym roku WOŚP zebrała ponad 105 mln zł – a dokładnie 105 570 801,49 zł. To ponad 30 mln zł więcej niż rok temu.

„Polacy i ludzie ze świata po raz kolejny udowodnili, że w styczniowy, zimowy dzień potrafimy być razem, robiąc tak wiele dobrego na rzecz innych, a przy tym doskonale się bawić i pokazując światu, że my, Polacy, potrafimy robić rzeczy niezwykłe, bez focha, ponad podziałami. Dzięki zebranym pieniądzom Fundacja WOŚP po raz kolejny wyposaży szpitale w najnowocześniejszy sprzęt o kosmicznej technologii, wspierając tym samym dzieci i seniorów. Ponad 105 milionów złotych, na zdrowie” – mówił Jurek Owsiak podczas konferencji.

Do tej pory niemal każdy finał WOŚP kończył się rekordem. Spośród wszystkich 24 zbiórek jedynie w pięciu latach nie pobito rekordu, w roku zeszłym pobito aż dwa. Podczas 24. Finału WOŚP zebrano największą kwotę w historii jej działalności (ponad 72 miliony zł), Orkiestra zaliczyła też największy wzrost zebranej kwoty względem poprzedniego roku.

W tym roku atmosfera wokół WOŚP była wyjątkowo napięta. Od bagatelizowania działań WOŚP przez prawicowe media i TVP (materiał w „Wiadomościach” zamykał się w 14 sekundach), przez afery związane z „wymazywaniem” orkiestrowego serduszka z kurtki Arkadiusza Myrchy, aż do wyświetlania „Puczu”, filmu dokumentalnego o opozycji, w czasie „Światełka do nieba”.

Mimo że Jerzy Owsiak co roku deklaruje, że w WOŚP nie chodzi o bicie rekordu, zebrana w tym roku kwota pozwoli fundacji na zrealizowanie wszystkich planowanych pomysłów dla pediatrii i geriatrii oraz programów medycznych i edukacyjnych. Zebrane fundusze wystarczą do połowy 2018 r., kiedy to Fundacja opublikuje ostateczny raport z wydatkowania zebranych środków i dopiero ten moment będzie stanowił zamknięcie akcji.

Na co zostaną wydane pieniądze z 25. finału WOŚP?

W tym roku wolontariusze WOŚP zbierali pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

W 25. finale WOŚP uczestniczyło ok. 120 tys. wolontariuszy, którzy rozdali 35 mln serduszek. Zorganizowano blisko 1700 sztabów, w tym 56 zagranicznych. Finał odbywał się pod hasłem „Jednoczymy Polaków od 25 lat”.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Pusty Kościół. To już jest krach

Ks. prof. Andrzej Kobyliński o problemie pedofilii i innych grzechach polskiego Kościoła, kryzysie powołań oraz galopującej laicyzacji młodych.

Joanna Podgórska
04.03.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną