Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Kaczyński: PiS będzie dążył do zakazu aborcji z powodu choroby płodu

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Sejmie Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Sejmie Prawo i Sprawiedliwość / Facebook
Prezes PiS w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” ujawnia zamiary swojej partii w tej światopoglądowej, „lewackiej” kwestii.

W październiku 2016 r. po organizowanych w całym kraju czarnych protestach przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji wydawało się, że PiS zrozumiał, że każda kolejna próba zmiany obowiązującej ustawy wywoła masowe protesty. Niestety, to były tylko pozory.

W czwartkowym wydaniu „Gościa Niedzielnego” ukazał się wywiad z Jarosławem Kaczyńskim, w którym po pół roku od pierwszych zapewnień polityk potwierdza, że nadal dąży do całkowitego zakazu terminacji ciąży.

Najważniejsze cytaty z rozmowy z Kaczyńskim:

1. „PiS w żadnym wypadku nie wycofuje się z dążenia do zakazu aborcji z powodu choroby dziecka. Będziemy chcieli to przeprowadzić w sytuacji, która nie spowoduje tak ostrych protestów, jak miało to miejsce jesienią”.

2. „Zakaz aborcji eugenicznej ma szanse na wprowadzenie w stosunkowo nieodległym czasie, choć w nieco inny sposób, niż próbowano do tej pory”.

3. „Będziemy starali się zmienić stosunek ludzi do osób z zespołem Downa, a z powodu tej choroby przeprowadza się ponad 95 procent aborcji w Polsce”.

4. „Stosunek do aborcji wśród posłów klubu PiS jest zróżnicowany. (...) Dla mnie sprawa jest ważna i będę dążył do tego, aby ją skutecznie rozwiązać”.

5. „Musimy reagować na ataki europejskich środowisk lewicowych w taki sposób, który nie doprowadzi do tego, że Polska będzie za chwilę realizowała program pani Kopacz, która w ostatnim roku rządów PO-PSL wprowadzała skrajnie lewackie rozwiązania”.

6. „W polityce trzeba stosować coś, co z angielska nazywa się timingiem, czyli działać w odpowiednim czasie. Jeśli nie chcemy popaść w lewacki korkociąg, który jest na Zachodzie normą, to musimy prowadzić bardzo przemyślaną politykę”.

7. „PiS jest jedyną gwarancją tego, iż ta lewacka rewolucja obyczajowa, która w Unii jest normą, nie zwycięży w Polsce”.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Rząd tnie cesarki, choć Polki boją się rodzić naturalnie. Co się dzieje na porodówkach?

Polka idzie dziś po zaświadczenie od psychiatry nie tylko wtedy, kiedy potrzebuje aborcji, ale i po to, żeby zagwarantować sobie cesarskie cięcie. Rodzi w ten sposób już co druga. Eksperci WHO i ONZ przypatrują się tej sytuacji ze zdziwieniem, pytając, co właściwie dzieje się na polskich porodówkach?

Agata Szczerbiak
02.12.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną