Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Kaczyński: PiS będzie dążył do zakazu aborcji z powodu choroby płodu

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Sejmie Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Sejmie Prawo i Sprawiedliwość / Facebook
Prezes PiS w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” ujawnia zamiary swojej partii w tej światopoglądowej, „lewackiej” kwestii.

W październiku 2016 r. po organizowanych w całym kraju czarnych protestach przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji wydawało się, że PiS zrozumiał, że każda kolejna próba zmiany obowiązującej ustawy wywoła masowe protesty. Niestety, to były tylko pozory.

W czwartkowym wydaniu „Gościa Niedzielnego” ukazał się wywiad z Jarosławem Kaczyńskim, w którym po pół roku od pierwszych zapewnień polityk potwierdza, że nadal dąży do całkowitego zakazu terminacji ciąży.

Najważniejsze cytaty z rozmowy z Kaczyńskim:

1. „PiS w żadnym wypadku nie wycofuje się z dążenia do zakazu aborcji z powodu choroby dziecka. Będziemy chcieli to przeprowadzić w sytuacji, która nie spowoduje tak ostrych protestów, jak miało to miejsce jesienią”.

2. „Zakaz aborcji eugenicznej ma szanse na wprowadzenie w stosunkowo nieodległym czasie, choć w nieco inny sposób, niż próbowano do tej pory”.

3. „Będziemy starali się zmienić stosunek ludzi do osób z zespołem Downa, a z powodu tej choroby przeprowadza się ponad 95 procent aborcji w Polsce”.

4. „Stosunek do aborcji wśród posłów klubu PiS jest zróżnicowany. (...) Dla mnie sprawa jest ważna i będę dążył do tego, aby ją skutecznie rozwiązać”.

5. „Musimy reagować na ataki europejskich środowisk lewicowych w taki sposób, który nie doprowadzi do tego, że Polska będzie za chwilę realizowała program pani Kopacz, która w ostatnim roku rządów PO-PSL wprowadzała skrajnie lewackie rozwiązania”.

6. „W polityce trzeba stosować coś, co z angielska nazywa się timingiem, czyli działać w odpowiednim czasie. Jeśli nie chcemy popaść w lewacki korkociąg, który jest na Zachodzie normą, to musimy prowadzić bardzo przemyślaną politykę”.

7. „PiS jest jedyną gwarancją tego, iż ta lewacka rewolucja obyczajowa, która w Unii jest normą, nie zwycięży w Polsce”.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Co z uznaniem ukraińskiej Cerkwi? Pytamy metropolitę Sawę. „Teraz trwa wojna”

Rozmowa z metropolitą Sawą, zwierzchnikiem Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, związanego z patriarchatem moskiewskim, o tym, dlaczego polscy prawosławni nie uznają niezależności Cerkwi w Ukrainie.

Katarzyna Kaczorowska
14.08.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną