Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Prezencik na Dzień Matki

EllaOne znowu na receptę. Bo posłowie lepiej wiedzą, co jest dobre dla kobiet

EllaOne znowu dostępna tylko na receptę. EllaOne znowu dostępna tylko na receptę. Krystian Maj / Forum
242 głosów za. Gdy tylko swój podpis złoży prezydent Andrzej Duda, EllaOne znów dostępna będzie jedynie na receptę.

Do spraw tej niepozornej tabletki antykoncepcyjnej, pakowanej po sztuce do pudełka, potrzebna była aż specustawa. Nie jakieś tam rozporządzenie, wypisywane w byle gabinecie, ale trzykrotnie czytana, wielokrotnie debatowana w komisji zdrowia ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej.

Żaden inny medykament w historii nie miał takiej oprawy. Żadnym nie zajmowało się 439 posłów w Sejmie. Chodzi jednak o antykoncepcję, w dodatku awaryjną! Nie, nie powodującą przerwania istniejącej ciąży, a jednak zdaniem ministra zdrowia bardzo groźną. Decyzją złej Unii i jej Europejskiej Agencji Leków w Europie dopuszczoną do sprzedaży bez recepty.

Tylko posłowie rozumieją, czym jest dobro kobiety

W przypadku takich leków – argumentowali tamci lekarze – zasadnicze znaczenie ma czas. Co więcej, lista możliwych działań niepożądanych jest krótka, a zagrożenia bez porównania bardziej błahe niż w przypadku leków dla mężczyzn, na potencję – a więc o czym mówić? Lekarze unijni nie spojrzeli jednak na dobro kobiety kompleksowo – uznał polski minister zdrowia, a klub PiS nadał jego obawom i obiekcjom aż rangę specustawy.

Tak oto polski parlament, w liczbie 242 dusze, uświadomił europejskim doktorom, że nie rozumieją, czym jest dobro kobiety. A ono polega na tym, że nie powinny niczego chcieć ani niczego oczekiwać. Powinny się same pilnować. Niech sobie Polki poczekają kilka tygodni na wizytę u ginekologa, odbijając się od drzwi. Niech się je umęczy, poniży, szantażując lekarskim sumieniem, poobraża, poopluwa – to im dobrze zrobi.

Myślały, że są wolnymi ludźmi? Bynajmniej. Są tylko kobietami. Z perspektywą na rolę Matki Polki.

Kobiety, co my na to?

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Rynek

Tadeusz Gołębiewski i hotelowa gigantomania

Właściciel największej polskiej sieci hoteli Tadeusz Gołębiewski do tej pory był witany przez władze lokalne z entuzjazmem i nadzieją. Teraz ściąga też kłopoty i podejrzenia. Jego gigantomania ma powody, ale i cenę.

Joanna Solska
23.07.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną