Społeczeństwo

Spotkanie Trumpa z Brigitte Macron wypadło źle. Ale to ona jest górą

Brigitte i Emmanuel Macron, Donald i Melania Trump Brigitte i Emmanuel Macron, Donald i Melania Trump Blondet Eliot / Forum
Cóż, prezydent USA nie jest przyzwyczajony do pań w swoim wieku.

Donald Trump po prostu starał się być miły. A co mógł powiedzieć starszej kobiecie (w swoim wieku)? Powiedział jej, kręcąc głową ze zdziwienia, że jest w dobrej formie. No, naprawdę dobrej. By przykryć zgrzyt, który wychwyciły kamery, filmujące spotkanie Donalda i Melanii Trump oraz Brigitte i Emmanuela Macrona w czasie oficjalnej wizyty w Paryżu, Trump dodał zaraz, klepiąc po ramieniu prezydenta Francji, że jego żona jest piękna. I dla pewności to powtórzył.

Wypadło źle. Stało się tak, bo prezydent Donald Trump, mąż o 24 lata młodszej Melanii, był w tak wyraźnej konfuzji, ściskając się z parą, w której to ona jest starsza o 24 lata, że stracił rezon. Można oburzać się na Trumpa, lecz czy warto? Szczęśliwie to, co go onieśmieliło, już za parę lat nie będzie nikogo konfundować. Brigitte Macron w końcu się opatrzy, a rzeczywistość cały czas się zmienia. Starsze zadają się z młodszymi już nie tylko w szołbiznesie i serialach. Starsze wychodzą za nich za mąż i tworzą szczęśliwe związki. Późno rodzą dzieci. Nastanie i taki prezydent Stanów Zjednoczonych, którego nie będzie krępować wyjście poza dzisiejszy konwenans – bo normą społeczną będzie już inny konwenans.

Brigitte Macron łamie tabu

Pytanie ciekawsze i ważniejsze brzmi: jak do tych czasów ma dotrwać Brigitte Macron – łamiąca tabu, niezależna kobieta, przez życie postawiona w roli napisanej w głębokim XIX wieku? Roli prezydentowej, która ma zajmować się edukacją i dobroczynnością, a przede wszystkim ma być piękna. Tak widocznie i wyraźnie piękna (koniecznie według standardowych kanonów), żeby nie trzeba było jej komplementować, płoniąc się przy tym i mieszając. Nadzieja, że i tę rolę Brigitte trochę odmieni.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Osamotnienie – dżuma współczesności?

Mamy w Polsce 5 mln jednoosobowych gospodarstw domowych. Na razie co czwarte gospodarstwo. W 2035 r. – co trzecie.

Ewa Wilk
08.02.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną