Wraca moda na rękodzieło

Ręce górą
Za sprawą portali społecznościowych rękodzieło zrobiło się modne. A to może zmienić czyjeś życie. A nawet całą Polskę.
Firma Joanny Bach obszywa wielkie psy dla których trudno o akcesoria w sklepach.
Malwina Michalak

Firma Joanny Bach obszywa wielkie psy dla których trudno o akcesoria w sklepach.

Gdyby Joanna Bach szukała pomysłu na biznes, na pewno nie przyszłoby jej do głowy, żeby robić biżuterię dla psów. I to nie tych małych, ozdobnych ras, które potrzebują kokardek lub spineczek do podtrzymywania włosów, ale dla olbrzymich dogów niemieckich. Jej jednak nie chodziło o biznes, a o pasję. W domu ma cztery dogi. Długo nie mogła zrozumieć, dlaczego dla jej ukochanej rasy nie ma nic ozdobnego.

Postanowiła zająć się tym sama. Z jedwabnych, kolorowych i błyszczących sznureczków uplotła swoim psom cienkie, luźne obroże – niby-zaciskowe, ale wiadomo przecież, że na czymś takim wielkiego doga się nie utrzyma. Psy miały w tym chodzić po domu i pozować do zdjęć. I pozowały. Ich pani jeszcze było mało. Znalazła hurtownię z koralikami, sztucznymi kamieniami i zrobiła zawieszki do obroży, zakończone jedwabnym frędzlem. 80-kilogramowy dog prezentował się wspaniale. Zrobiła więc kilka zdjęć i wstawiła na Facebooka. Ku swojemu zaskoczeniu dostała kilkanaście próśb o podobne zawieszki dla innych psów. Głównie z zagranicy.

To wówczas zarejestrowała firmę. Dziś, po półtora roku, sprzedaje w całej Europie, a najwięcej do Francji. Nie tylko psią biżuterię (tę już nawet zaczęto podrabiać, o czym doniosły wierne fanki z Niemiec). Świetnie idą zestawy obroża i smycz, taki sam pasek bądź torebka dla właścicielki. Zimą furorę robiły derki dla dogów i do kompletu kurtka lub torba dla właścicielki. Idą posłania, duże, wygodne, czarne ze srebrnym wzorem albo dżinsowe łączone ze sztucznym futerkiem.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną