Społeczeństwo

Pawłowicz komentuje samobójstwo 14-letniego Kacpra: To wina lewackich ideologów

Krystyna Pawłowicz Krystyna Pawłowicz Lukas Plewnia / Flickr CC by 2.0
Facebookowy wpis Pawłowicz wywołał burzę. Zarówno po lewej, jak i po prawej stronie opinii publicznej.

Ponad 10 dni temu Polskę obiegła wiadomość o samobójczej śmierci 14-letniego Kacpra. Trzy dni po rozpoczęciu roku szkolnego chłopak nękany przez rówieśników popełnił samobójstwo.

Przyczyną śmierci chłopaka była najprawdopodobniej homofobia. Rówieśnicy gimnazjalisty wyśmiewali jego strój, fryzurę, kilkakrotnie go pobili. Kacper w rozmowie z mamą ujawnił, że koledzy mu dokuczają, nazywają „gejem”. Odbywało się to wszystko przy milczącej aprobacie nauczycieli i dyrektora gimnazjum w Łasku. Nikt nie dostrzegł, a może nie chciał dostrzec, że w szkole dzieje się coś złego.

Własną interpretację tego, co stało się w szkole Kacpra, przedstawiła Krystyna Pawłowicz. Jej zdaniem uczniowie zareagowali prawidłowo i słusznie zaszczuli Kacpra, bo tego rodzaju lewacka patologia (jak dbanie o włosy) powinna być tępiona. A że czasem dojdzie do tragedii, no to już trudno.

„Liberalno-lewackie środowiska najpierw propagują wśród dzieci i młodzieży podatnych na różne niestandardowe zachowania – nienaturalne postawy i relacje, a potem, gdy te zaburzone zachowania są przez rówieśników brutalnie wytykane, i w skrajnych sytuacjach kończą się tragicznie, to lewaccy ideolodzy patologii obyczajowych odwracają kota ogonem i fałszywie, bezczelnie lamentują nad »morderczą nietolerancją« rówieśników” – napisała na Facebooku posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

„Nie siejcie patologii, nie będzie jej śmiertelnego żniwa. Nie demoralizujcie dzieci i młodzieży, dajcie im żyć w spokoju, zgodnie z naturą przeżyć ich dzieciństwo i młodość” – napisała na Facebooku.

Wpis Pawłowicz wywołał burzę. Zarówno po lewej, jak i po prawej stronie

Na wpis Pawłowicz ostro zareagowali między innymi działacze partii Razem.

„Nie ma słów na bydlactwo, którego dopuściła się dziś Krystyna Pawłowicz. Te podłe słowa o śmierci dziecka to hańba dla Sejmu i dla Polski” – napisał Adrian Zandberg, zaś jego kolega z partii Piotr Czerniewski zainteresował się, czy posłanka potrafi jeszcze spojrzeć sobie w oczy w lustrze. „Co widzi dr hab. Krystyna Pawłowicz, kiedy patrzy w lustro?” – pyta retorycznie.

Słów krytyki nie szczędzili również prawicowi publicyści. „Wpis p. Pawłowicz jest równie głupi i bezduszny jak dywagacje Korwina o niepełnosprawnych dzieciach i równie nie do obrony. Opamiętajcie się” – napisał Rafał Ziemkiewicz.

Pawłowicz skrytykowała również znana blogerka Kataryna. „Boże, co za hiena”, „Nikt przyzwoity nie powinien z nią rozmawiać po tym, co napisała o dziecku, które się zabiło”, „Jak się po wpisie Pawłowicz czują inne dzieci homoseksualne? A jak rozgrzeszeni i zachęceni ich potencjalni prześladowcy? Podła!” – tweetowała.

A na to wszystko odezwała się była szefowa „Wiadomości” Marzena Paczuska, która poradziła wszystkim... by się wyluzowali.

Jak można być tak bezdusznym?

Czytaj także:
Samobójstwo 14-latka. Rówieśnicy wytykali mu, że jest gejem
Nigdy wcześniej tylu Polaków nie popierało legalizacji związków osób tej samej płci

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Mocni w głowie. Jak wspierać sportowców psychicznie?

Rozmowa z dr Zuzanną Gazdowską o tym, dlaczego sport stał się wyczerpujący psychicznie i jak ratować zawodników przed załamaniem.

Joanna Cieśla
12.08.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną