„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Społeczeństwo

Złote w błoto

Przekop Mierzei Wiślanej coraz bliżej

Nowy Świat koło Krynicy. Feta z okazji kolejnego już rozpoczęcia prac przy budowie przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Nowy Świat koło Krynicy. Feta z okazji kolejnego już rozpoczęcia prac przy budowie przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Wojciech Stróżyk / Reporter
Wygląda na to, że PiS jednak naprawdę chce przekopać Mierzeję Wiślaną. Nie ma jeszcze zezwolenia na budowę, ale już prowadzone są odwierty, którym bacznie przygląda się przedstawiciel chińskiego potentata budowlanego.
Pomnik łopaty, „symbolu konieczności wykonania kanału żeglugowego łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”, ufundowany przez posłankę PO Elżbietę Gelert z Elbląga, stoi w Kątach Rybackich od 12 lat.Stanisław Ciok/Polityka Pomnik łopaty, „symbolu konieczności wykonania kanału żeglugowego łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”, ufundowany przez posłankę PO Elżbietę Gelert z Elbląga, stoi w Kątach Rybackich od 12 lat.

Rybak Zbigniew Post z Krynicy Morskiej, który od 40 lat łowi w Zalewie Wiślanym, myślał, że będzie jak zwykle. Pogadają i na tym się skończy. Przecież pierwszy na ten pomysł wpadł król Stefan Batory. Współcześnie projekt kanału żeglugowego na Zalewie i przekopania Mierzei wraca jak bumerang przy każdych wyborach. Pomnik łopaty, „symbolu konieczności wykonania kanału żeglugowego łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”, ufundowany przez ówczesną senator, obecną posłankę PO Elżbietę Gelert z Elbląga, stoi w porcie w Kątach Rybackich od 12 lat.

Polityka 50.2018 (3190) z dnia 11.12.2018; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Złote w błoto"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021