Społeczeństwo

Co wiedział Anatol Lawina?

Beneficjenci afery FOZZ

1997 Warszawa. Anatol Lawina zeznaje jako świadek przed Trybunałem Stanu w sprawie afery alkoholowej. 1997 Warszawa. Anatol Lawina zeznaje jako świadek przed Trybunałem Stanu w sprawie afery alkoholowej. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Hałas wokół interesów Srebrnej i PiS nie milknie, wszyscy mają w pamięci aferę KNF. Niewyjaśniona sprawa śmierci Anatola Lawiny z kolei skłania do przypomnienia afery FOZZ, którą badał, i udziału w niej tzw. ludzi prawicy.
Anatol LawinaJacek Marczewski/Forum Anatol Lawina

Kiedy w marcu ubiegłego roku przywieziono do Polski ukrywającego się przez 12 lat w USA biznesmena Dariusza Przywieczerskiego, jednego z bohaterów afery Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oznajmił: „W aferę FOZZ uwikłani byli niezwykle wpływowi ludzie z wielu środowisk, przede wszystkim ze służb dawnego PRL, aparatu komunistycznego, ludzie związani z aparatem władzy. Pojawili się też ludzie związani ze służbami sowieckimi oraz zwykli bandyci i gangsterzy”.

Polityka 12.2019 (3203) z dnia 19.03.2019; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Co wiedział Anatol Lawina?"

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020