Społeczeństwo

Życie seksualne Polaków

Życie seksualne Polaków

O partnera do łóżka z perspektywy kobiet łowiących na Tinderze łatwiej niż o partnera na życie. O partnera do łóżka z perspektywy kobiet łowiących na Tinderze łatwiej niż o partnera na życie. Artur Verkhovetskiy / PantherMedia
Jest odwrotnie, niż się wydaje: im wyżej na drabinie społecznej, tym mniej seksu. Im dalej w wiek, tym go coraz więcej. Takie są dzisiaj trendy.
Życie seksualne Polaków po sześćdziesiątce, i później, to bodaj najważniejsza zmiana, jaka dokonała się w ostatnich dziesięcioleciach.Marta Frej Życie seksualne Polaków po sześćdziesiątce, i później, to bodaj najważniejsza zmiana, jaka dokonała się w ostatnich dziesięcioleciach.

Seks skutecznie oderwał się od prokreacji. Ale tego, by służył wyłącznie do prostego sprawiania radości, jakoś nie doczekaliśmy. Seks się skomplikował, konteksty się poskładały. Z badań prof. Zbigniewa Izdebskiego dla Polpharmy wynika, że co czwarty dorosły Polak i Polka przed pięćdziesiątką nie uprawiali seksu od 12 miesięcy bądź dłużej. To dwukrotnie większa grupa niż przed 20 laty. Pytając, co kto robi w łóżku, można by dziś właściwie na nowo rozpisać stratyfikację społeczną. Przymrużywszy oko: powiedz mi, co robisz z seksem, a powiem ci, gdzie się lokujesz na drabinie społecznej.

Reklama

Czytaj także

Rynek

Włoski strajk na polskich drogach

Włoskie firmy drogowe ogłosiły, że rozpoczętych w Polsce budów mogą nie skończyć, jeśli nie dostaną dodatkowych pieniędzy. W wyborczym roku będzie więc mniej przecinanych przez polityków wstęg, a więcej awantur. Jak do tego doszło?

Adam Grzeszak
21.05.2019
Reklama