Społeczeństwo

Kundel na medal

Psy wyścigowe, bezrodowodowe

Justyna Gettel jest pierwszą w Polsce maszerką, która stworzyła zaprzęg ze schroniskowych psów po przejściach. Justyna Gettel jest pierwszą w Polsce maszerką, która stworzyła zaprzęg ze schroniskowych psów po przejściach. Stanisław Ciok / Polityka
Zawodowi maszerzy wydają na psy i zaprzęgi fortunę. Justyna Gettel, brązowa medalistka mistrzostw Polski z ubiegłego roku, swoją drużynę Shelter Sled Dog Racing Team stworzyła z adoptowanych ze schroniska psiaków.
Psie zaprzęgi to drogie hobby. Najtańsze sanki kosztują 3 tys. zł, naprawdę dobre ok. 2 tys. euro…Al Grillo/AP Photo/EAST NEWS Psie zaprzęgi to drogie hobby. Najtańsze sanki kosztują 3 tys. zł, naprawdę dobre ok. 2 tys. euro…

Na mistrzostwach świata w warunkach bezśnieżnych w Koźlu koło Poznania, podczas których rywalizowało 490 zawodników z 30 krajów, zainteresowali się nią zagraniczni dziennikarze. Zajęła 14. miejsce – dla niej niesamowity sukces, ale przecież prasa na ogół rozmawia ze zwycięzcami. Tyle że reporterzy dowiedzieli się, że w jej zaprzęgu biegają nie hodowane specjalnie do uprawiania sportu psy, tylko kundelki wynajdywane w schroniskach.

Najczęściej padało pytanie: – Jak to możliwe, że zaprzęg bezdomniaków może konkurować z zawodowymi maszerami?

Reklama

Czytaj także

Rynek

Włoski strajk na polskich drogach

Włoskie firmy drogowe ogłosiły, że rozpoczętych w Polsce budów mogą nie skończyć, jeśli nie dostaną dodatkowych pieniędzy. W wyborczym roku będzie więc mniej przecinanych przez polityków wstęg, a więcej awantur. Jak do tego doszło?

Adam Grzeszak
21.05.2019
Reklama