Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Tęcza nie obraża! Świeckie państwo! Protest w obronie Elżbiety Podleśnej

Protest w obronie Elżbiety Podleśnej w Warszawie Protest w obronie Elżbiety Podleśnej w Warszawie Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Warszawiacy solidaryzujący się z Elżbietą Podleśną protestowali we wtorek 7 maja przeciw nadużyciom władzy PiS.

Elżbieta Podleśna tuż po świętach wielkanocnych rozklejała w Płocku plakaty z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej ozdobionym tęczą. Funkcjonariusze policji weszli do jej mieszkania 6 maja ok. godz. 6 rano. Zarekwirowali telefon i laptop. Podleśna była przez wiele godzin przesłuchiwana, a minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński zapowiedział, że usłyszy zarzuty z art. 166 kodeksu karnego dotyczącego naruszenia uczuć religijnych.

Solidaryzujący się z Elżbietą Podleśną obywatele skrzyknęli się na warszawskiej rotundzie, by zaprotestować przeciw nadużyciom władz i prawu, które jest w Europie ewenementem.

Nie sądzę, że to powinno obrażać uczucia religijne, szczególnie że tęcza jest również symbolem chrześcijaństwa. Jestem przerażona tym, że polska policja, która tak nieudolnie walczy z przestępstwami mowy nienawiści, jest w stanie bez większych problemów namierzyć i zatrzymać obywatelkę o szóstej rano w jej własnym mieszkaniu tylko dlatego, że posiadała w nim przedruk obrazu
Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą. Jest to dla mnie przykład tego, jak bardzo policyjne stało się nasze państwo – komentuje jedna z uczestniczek protestu.

Elżbieta Podleśna dla „Polityki”: Zatrzymanie mnie było akcją strzelania z bazooki do biedronki

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Wojtek z Zanzibaru i jego rajski niby-biznes. Oszukał setki Polaków

Wojtek z Zanzibaru reklamował się jako ten, który otwiera egzotyczny raj przed Polakami. Zostawił za sobą setki poszkodowanych i straty oszacowane jak dotąd na kilka milionów złotych. A za stare grzechy jest ścigany listem gończym.

Marcin Piątek
10.08.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną