Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Biali, silni

Lęki młodej prawicy

Nacjonaliści w pakiecie swoich haseł histerycznie wręcz eksponują obyczajowy konserwatyzm, a inną od heteroseksualnej orientację seksualną traktują z obsesyjną nienawiścią. Nacjonaliści w pakiecie swoich haseł histerycznie wręcz eksponują obyczajowy konserwatyzm, a inną od heteroseksualnej orientację seksualną traktują z obsesyjną nienawiścią. Marta Frej
Skrajnie nacjonalistyczne i ultrakonserwatywne poglądy ogromnej części polskiej młodzieży, zwłaszcza młodzieży męskiej, budzą niepokój, a nawet strach. To już nie wielkomiejska subkultura, jak kiedyś skinheadzi. Czy na naszych oczach rozgrywa się prawicowy bunt pokoleniowy?
Nienawidzą i wyrażają to na profesjonalnych banerach niesionych przez kilkanaście, kilkadziesiąt osób; zupełnie jak te ze stadionowych trybun.Donat Brykczyński/Reporter/EAST NEWS Nienawidzą i wyrażają to na profesjonalnych banerach niesionych przez kilkanaście, kilkadziesiąt osób; zupełnie jak te ze stadionowych trybun.

Powstanie Konfederacji KORWiN Braun Leroy Narodowcy zdrowo przestraszyło prodemokratyczną część społeczeństwa. Z sondażu Kantaru tuż przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego wynikało, że jej głównym elektoratem są mężczyźni w wieku 18–30 lat – głosowanie na Konfederację deklarowało niemal 30 proc. spośród nich. W końcu 70 proc. młodych wyborców w ogóle nie poszło do urn, ale ten zaledwie kilkumiesięczny zlepek rozmaitych ugrupowań narodowych, nacjonalistycznych i konserwatywnych otarł się o próg wyborczy i omal nie wysłał do Brukseli swej reprezentacji, by „rozwalać od środka ten zdegenerowany twór oparty na antywartościach”.

Polityka 24.2019 (3214) z dnia 11.06.2019; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Biali, silni"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >