Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Koronaprzekręty

Uwaga na koronaprzekręty!

Pracownicy Sanepidu nie chodzą po mieszkaniach, szczególnie w kombinezonach, nie odkażają i nie wymagają opuszczania lokali. Pracownicy Sanepidu nie chodzą po mieszkaniach, szczególnie w kombinezonach, nie odkażają i nie wymagają opuszczania lokali. Getty, SPL/East News
Ludzie boją się zakażenia, a oszuści zacierają ręce. Z każdym dniem epidemii przybywa pomysłów na szwindle.
Oszuści chętnie polują na nasze dane: PESEL, numery kart kredytowych itd. Każda z tych informacji przybliża przestępców do pieniędzy na naszych kontach.PantherMedia Oszuści chętnie polują na nasze dane: PESEL, numery kart kredytowych itd. Każda z tych informacji przybliża przestępców do pieniędzy na naszych kontach.

Jedno z najbezczelniejszych oszustw ostatnich dni to przekręt na dezynfekcję. Przed drzwiami pojawiają się nieznajomi w kombinezonach. W rękach mają sprzęt do oprysków: – My z sanepidu, do dezynfekcji mieszkania – tłumaczą. Wyjaśniają, że ich akcja jest niezbędna, bo w sąsiedztwie wykryto koronawirusa. Wszystkie lokale w pobliżu należy odkazić. Domownicy na czas dezynfekcji – takie są procedury bezpieczeństwa – muszą opuścić lokum. Pod nieobecność właścicieli ekipa dezynfekcyjna czyści lokal z gotówki i precjozów.

Polityka 14.2020 (3255) z dnia 31.03.2020; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Koronaprzekręty"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >