Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Krajobraz po końcu świata

Krajobraz po pandemii

51 proc. badanych osób zgłosiło objawy wskazujące na załamanie codziennego funkcjonowania. 51 proc. badanych osób zgłosiło objawy wskazujące na załamanie codziennego funkcjonowania. Marta Frej
Polacy już spontanicznie zakończyli pandemię. Badacze nie byliby sobą, gdyby nie skorzystali z niezwykłej sposobności, jaką przyniosła społeczna kwarantanna. Czego się o nas dowiedzieli? Czego sami dowiedzieliśmy się o sobie, żyjąc w izolacji, lęku, niepewności?
Tylko połowa Polaków dostrzega jakiekolwiek pozytywne strony obecnej sytuacji.PantherMedia Tylko połowa Polaków dostrzega jakiekolwiek pozytywne strony obecnej sytuacji.

Wydaje się, że nasze społeczeństwo masowo i z ulgą żegna się z pandemią. Może nawet przesadny jest jeszcze ten entuzjazm w zrzucaniu masek i wyleganiu na otwarte przestrzenie. Faktem jest jednak, że przedpandemiczna poprzedniość dziarsko wraca: ścieżki rowerowe i ulice miast standardowo się już korkują, młodzież chadza gromadnie, dzieci rozsadzają place zabaw, kawę się spożywa (przy co drugim stoliku), piwo się spożywa (terenowo), grilluje się (po sąsiedzku i w gronach bynajmniej nie spokrewnionych).

Polityka 24.2020 (3265) z dnia 08.06.2020; Społeczeństwo; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Krajobraz po końcu świata"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >