Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Narzeczona księdza

Narzeczone księży

Bycie kochanką księdza jest trudne, ale on ma dużo gorzej. To do jego ucha wierni mówią grzechy, a przecież ona godzinę wcześniej to ucho całowała. W jego palcach ląduje hostia, a te palce pachną jeszcze jej ciałem. Bycie kochanką księdza jest trudne, ale on ma dużo gorzej. To do jego ucha wierni mówią grzechy, a przecież ona godzinę wcześniej to ucho całowała. W jego palcach ląduje hostia, a te palce pachną jeszcze jej ciałem. Marcin Bondarowicz
Spowiednik wyszeptał: „Lepiej żebyś odbiła męża koleżance, wtedy znienawidzi cię tylko świat. A kiedy odbijasz księdza Kościołowi, pogniewa się Bóg”.
Tomasz Jaeschke: „Moje kapłaństwo miało wpływ na rozpad małżeństwa. Uformowało mnie. Nawet już bez koloratki miałem głęboko wpojone w podświadomości, że kobieta jest słabszą jednostką, która ma służyć, nie decydować”.forumgwiazd.com.pl/Forum Tomasz Jaeschke: „Moje kapłaństwo miało wpływ na rozpad małżeństwa. Uformowało mnie. Nawet już bez koloratki miałem głęboko wpojone w podświadomości, że kobieta jest słabszą jednostką, która ma służyć, nie decydować”.

Z ostatnich badań prof. Józefa Baniaka, socjologa religii z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, wynika, że prawie 60 proc. duchownych w Polsce ma dość celibatu i utrzymuje stałe kontakty seksualne z kobietami. Z ponad 10 proc. takich związków urodziły się dzieci. Oficjalne statystyki kościelne Instytutu Badania Kościoła Katolickiego podają, iż średnio na 5800 rocznie święconych nowych księży z kapłaństwa odchodzi ok. 56, czyli mniej niż 1 proc. nowo wyświęconych. – Święcenia kapłańskie zmieniają wiele w życiu mężczyzny, ale jedno się nie zmienia – wciąż pozostaje facetem – mówi psycholog Ewa Kusz.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Narzeczona księdza"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >