Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Spódnica premiera

Minister Maląg: pierwszą ją wymienią?

Gdyby Maląg padła ofiarą rekonstrukcji, byłby to swoisty chichot, bo sama zaczęła urzędowanie od roszady kadrowej. Gdyby Maląg padła ofiarą rekonstrukcji, byłby to swoisty chichot, bo sama zaczęła urzędowanie od roszady kadrowej. Radek Pietruszka/PAP, Studio Polityki
Resort rodziny się zaciął. Był lokomotywą rządów PiS, jest kulą u nogi. Coraz głośniej mówi się, że minister Marlenę Maląg czeka dymisja.
Marlena Maląg.EAST NEWS Marlena Maląg.

Na razie to spekulacje, bo przed wyborami nikt nie będzie rekonstruował rządu i przyznawał się, że nie wszystko jest jak na obrazku. Ale fakty są takie, że po serii porażek kompetencje minister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej przejmować zaczęła wicepremier Jadwiga Emilewicz. To ona wypowiada się teraz na temat rynku pracy. Rzuca nowymi pomysłami na pomoc bezrobotnym. Wchodzi nawet na działkę polityki socjalnej. – Wicepremier Emilewicz mówi o tych sprawach, jakby to było w zakresie jej kompetencji, a obok siedzi minister Maląg i milczy. To w sumie sprawa rządu, jak dzieli kompetencje. Ale dla strony społecznej ważne jest, żeby wiedzieć, czy rozmawia się z właściwą osobą, czy traci czas – mówi Dorota Gardias, związkowiec i wiceprzewodnicząca Rady Dialogu Społecznego.

Polityka 27.2020 (3268) z dnia 30.06.2020; Społeczeństwo; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Spódnica premiera"
Reklama