Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Wirus da nam lekcję

Jak ochronić szkołę przed wirusem? Jakie są wytyczne?

Przeważa opinia, że uczniowie powinni wrócić do szkół, ponieważ dalsza izolacja w domu przynosi więcej strat, niż wynosi ryzyko komplikacji związanych z zakażeniem Covid-19. Przeważa opinia, że uczniowie powinni wrócić do szkół, ponieważ dalsza izolacja w domu przynosi więcej strat, niż wynosi ryzyko komplikacji związanych z zakażeniem Covid-19. Marcin Bondarowicz
Zewsząd słychać tę samą śpiewkę: dzieci powinny wreszcie wrócić do szkół. Na całym świecie nauczyciele i naukowcy głowią się, jak zrobić to bezpiecznie.
Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski prezentuje zasady bezpieczeństwa przed powrotem dzieci do szkół i placówek oświatowych.Mateusz Włodarczyk/Forum Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski prezentuje zasady bezpieczeństwa przed powrotem dzieci do szkół i placówek oświatowych.

Na początku września minie pół roku naszych polskich zmagań z koronawirusem SARS-CoV-2. To również czas, kiedy zgodnie z kalendarzem uczniowie powinni wrócić do szkolnych ławek. Oczywiście starannie zdezynfekowanych – sterylizacja powierzchni, na których mogą pozostawać zarazki, jest jedną z niewielu potwierdzonych naukowo metod ograniczających rozprzestrzenianie zakażeń Covid-19.

Inne zalecenia o dowiedzionej skuteczności, jak częste mycie rąk, noszenie maseczek czy utrzymywanie dystansu społecznego, trudniej będzie zagwarantować w przepełnionych klasach, zarówno młodszych, jak i tam, gdzie za sprawą niedawnej reformy edukacji skumulowano dwa roczniki licealistów.

Polityka 34.2020 (3275) z dnia 18.08.2020; Społeczeństwo; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Wirus da nam lekcję"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022