Społeczeństwo

Zmowa na słowa

Niewygodny prokurator

Prokurator Maciej Młynarczyk. Prokurator Maciej Młynarczyk. Leszek Szymański/PAP, Studio Polityka
Prokurator Maciej Młynarczyk walczący z mową nienawiści sam pada jej ofiarą.
Wiele ze spraw trafiających do Młynarczyka dotyczy obrażania osób narodowości ukraińskiej lub narodu ukraińskiego – doniesienia składa Związek Ukraińców w Polsce.Jakub Porzycki/Agencja Gazeta Wiele ze spraw trafiających do Młynarczyka dotyczy obrażania osób narodowości ukraińskiej lub narodu ukraińskiego – doniesienia składa Związek Ukraińców w Polsce.

Pod koniec sierpnia 2020 r. do sądu w Opolu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Katarzynie S. To mieszkanka Opola i prezeska Fundacji Wołyń Pamiętamy specjalizującej się w „uświadamianiu Polaków o ukraińskim ludobójstwie”. Akcja uświadamiająca odbywa się m.in. przy pomocy mobilnych billboardów umieszczonych na przyczepkach samochodowych podróżujących przez Polskę. Aby pokryć koszty, fundacja prosi darczyńców o wsparcie. Zbiórka odbywa się pod hasłem „darowizna na cele statutowe”.

Polityka 37.2020 (3278) z dnia 08.09.2020; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Zmowa na słowa"

Czytaj także

Społeczeństwo

Marcel Andino Velez o trudnej sztuce opieki nad niesamodzielnymi rodzicami

Marcel Andino Velez, założyciel opiekuńczej organizacji Młodszy Brat, o tym, dlaczego dom rodzinny jest ważny dla rodziców w jesieni życia i co należy wiedzieć, decydując się na opiekę nad nimi w domu.

Teresa Olszak
25.01.2021