Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Edward Wspaniały

Powrót Gierka

Edward Gierek wraca w zbiorowej wyobraźni młodego pokolenia. Edward Gierek wraca w zbiorowej wyobraźni młodego pokolenia. Marta Frej
Edward Gierek po awanturze, która skończyła się w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, stracił patronat ronda w Sosnowcu. Za to wraca w filmie, gadżetach, na muralach, w zbiorowej wyobraźni młodego pokolenia.
Badacze zajmujący się resentymentami podkreślają, że pamięć zbiorowa nie znosi próżni, a im bardziej ciasny kaganiec próbuje się jej założyć, tym większe są siły odwrotne. Na fot. zjazd fanów Fiata 126p.Grzegorz Kozakiewicz/Forum Badacze zajmujący się resentymentami podkreślają, że pamięć zbiorowa nie znosi próżni, a im bardziej ciasny kaganiec próbuje się jej założyć, tym większe są siły odwrotne. Na fot. zjazd fanów Fiata 126p.

Film o Gierku, który ma trafić do kin na 20. rocznicę śmierci byłego I sekretarza KC PZPR, produkuje spółka od kinowych sukcesów. Ich poprzedni obraz – poświęcony postaci zmarłego tragicznie rapera – bił rekordy popularności w kinach. Teraz wzięli się za Towarzysza. Chcą pokazać człowieka o skomplikowanym życiu, a jeszcze bardziej – jego czasy, egzotyczne, dziwne, więc ciekawe dla widzów.

Głównego bohatera gra Michał Koterski, aktor swoją drogą też nazywany kultowym.

Polityka 42.2020 (3283) z dnia 13.10.2020; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Edward Wspaniały"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >