Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Szpital polowy teoretycznie otwarty. Kto obsłuży respirator?

Szpital polowy dla chorych na covid-19 na warszawskim Stadionie Narodowym. Szpital polowy dla chorych na covid-19 na warszawskim Stadionie Narodowym. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Im więcej szumu wokół szpitali polowych przeznaczonych na potrzeby pacjentów covidowych, tym częściej powraca pytanie, skąd wziąć potrzebny tam personel.

Szpital zaimprowizowany w pośpiechu w salach konferencyjnych Stadionu Narodowego został otwarty w ubiegły czwartek. Przyjechał premier Morawiecki, dokonał obchodu pustych łóżek, pochwalił nadzorujących powstanie placówki za imponujący wysiłek organizacyjny i ogłosił jej uruchomienie.

We wtorek na konferencji prasowej, podczas której minister zdrowia Adam Niedzielski oskarżył dyrektorów szpitali o ukrywanie łóżek covidowych i zapowiedział wysłanie do weryfikacji stanu rzeczy wojsko, nadzorujący powstanie szpitala na Narodowym szef kancelarii premiera Michał Dworczyk oznajmił, że pierwsi pacjenci mają zostać przyjęci w piątek.

Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022