Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Miałam legalną aborcję. Chcę tylko prawa wyboru i opieki medycznej

Gabinet ginekologiczny w jednym z dolnośląskich szpitali Gabinet ginekologiczny w jednym z dolnośląskich szpitali Roman Rogalski / Agencja Gazeta
Jakby brutalnie to nie zabrzmiało, Anna miała szczęście w nieszczęściu, że tydzień temu mogła legalnie usunąć ciążę. Dziś już by tej możliwości nie miała.

AGNIESZKA GIERCZAK-CYWIŃSKA: Zaproponowałaś tę rozmowę kilka godzin po tym, gdy Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie do październikowego wyroku w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Dlaczego?
ANNA: Przeglądałam Facebooka i nagle wyświetliła mi się ta informacja. Nie mogłam uwierzyć w to, co czytam, i się opanować. Zaczęłam płakać i zadawać sobie pytanie: jak tak można?! Jak to możliwe, że o takich sprawach ktoś decyduje za mnie? Ktoś, kto prawdopodobnie nigdy czegoś takiego nie przeżył i nie przeżyje, bo o

 • aborcja
 • feminizm
 • Strajk Kobiet
 • Reklama

  Czytaj także

  Kraj

  Guru strategii i willa na Żoliborzu

  Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Kancelaria adwokacka Bartosiaka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

  Tomasz Piątek
  17.01.2022