Społeczeństwo

Grupa Trzymająca Olejniczaka

Badania wykazały już, że Olejniczak liderem nowoczesnej lewicy może zostać, ale sam nie da rady. 
Jak wiemy, słynnej Grupy Trzymającej Władzę, która miała wysłać Rywina do Michnika, nie udało się we właściwym czasie pochwycić i skazać. Dziś zbieramy gorzkie owoce tego zaniechania, gdyż członkowie grupy rozpierzchli się i pod przykrywką rozmaitych podejrzanych ośrodków dążą do opanowania ważnych sfer polskiej rzeczywistości. Jak ustalili reporterzy „Dziennika”, jednym z najaktywniejszych jest Lech Nikolski, który zupełnie opanował Wojciecha Olejniczaka, szefa SLD.

W celu opanowania Olejniczaka Nikolski został szefem eseldowskiego Ośrodka Badań Społecznych. O badaniach społecznych prowadzonych przez Ośrodek krążą legendy, chociaż nikt nie zna szczegółów. Mówi się, że są to badania na ludziach, a konkretnie właśnie na Olejniczaku. Chodzi o przetestowanie możliwości Olejniczaka, jego wytrzymałości ogólnej oraz odporności na zderzenia, wszystko po to, aby skorygować sylwetkę Olejniczaka i wykreować go na lidera nowoczesnej lewicy.

Badania wykazały już, że Olejniczak liderem nowoczesnej lewicy może zostać, ale sam nie da rady. Konieczne będzie wsparcie Ośrodka kierowanego przez Nikolskiego oraz skupionych wokół niego specjalistów – Krzysztofa Janika i Jerzego Szmajdzińskiego. Intensywne prace nad opanowaniem Olejniczaka są w toku i wiele wskazuje na to, że opanowanie Olejniczaka rośnie. Olejniczak już nieźle orientuje się, jak lider nowoczesnej lewicy powinien wyglądać, ale wciąż nie do końca wie, co i kiedy ma mówić. Dlatego, jak ujawnia „Dziennik”, przemówienia pisze mu Nikolski. – To taka nowomowa. A później Wojtek wypada w telewizji tak, jak wypadł – skarżą się reporterom gazety niektórzy działacze SLD dodając, że kiedy się tego słucha, zęby bolą. Na dodatek Olejniczak jest przekonany, że to on sam pisze swoje wystąpienia, co dowodzi, że prace nad nim są bardzo zaawansowane i weszły w decydującą fazę.
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Problemy psychiczne dzieci i rodzicielskie zaniedbania

Dr hab. Małgorzata Święcicka: O problemach psychicznych dzieci i rozmaitych „psychologicznych modach”, rodzicielskich zaniedbaniach i lękach na wyrost.

Joanna Cieśla
16.08.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną