Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Żegnaj, szkoło!

Dzieci przestały tęsknić za szkołą

Żadnej z zasadniczych wad polskiej szkoły, tak jaskrawo widocznych od początku pandemii, przez rok nie udało się systemowo przewalczyć. Poprawa nastąpiła tylko na jednym poziomie – cyfryzacji i dostępu do sprzętu. Żadnej z zasadniczych wad polskiej szkoły, tak jaskrawo widocznych od początku pandemii, przez rok nie udało się systemowo przewalczyć. Poprawa nastąpiła tylko na jednym poziomie – cyfryzacji i dostępu do sprzętu. Dariusz Gorajski / Forum
Po 12 miesiącach nauki online wiele dzieci przywykło do czterech ścian i samotności. Nie tęsknią już za stacjonarnymi lekcjami.
Wiele dzieci ze zwyczajnych domów już dawno straciło możliwość, by wybrać sobie towarzystwo, przynajmniej w offlajnowym świecie.Marcin Bondarowicz Wiele dzieci ze zwyczajnych domów już dawno straciło możliwość, by wybrać sobie towarzystwo, przynajmniej w offlajnowym świecie.

Kamil, 16-latek z Łodzi, nigdy nie był duszą towarzystwa. W podstawówce miał zgraną klasę – kolegów, koleżanki. We wrześniu zaczął liceum i liczył, że tutaj też jakoś to będzie, że z czasem znajdzie kumpli. Nie zdążył. Na zajęcia chodził do początku października. Potem w szkole zaczęły się zakażenia, kwarantanny, wreszcie lockdown. – Można powiedzieć, że dziś Kamil uczestniczy w lekcjach online z obcymi ludźmi – opowiada jego matka Ewa. – Niektórych rzadko w ogóle słyszy, prawie nie odzywają się na lekcjach.

Polityka 14.2021 (3306) z dnia 30.03.2021; Społeczeństwo; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Żegnaj, szkoło!"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?