Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

„Babka od histy”: Czarnek to najgorsze, co mogło nam się przytrafić

Konferencja Lewicy Razem pod krakowskim kuratorium oświaty w sprawie reform ministra Przemysława Czarnka Konferencja Lewicy Razem pod krakowskim kuratorium oświaty w sprawie reform ministra Przemysława Czarnka Jakub Włodek / Agencja Gazeta
Mam wrażenie, że minister czyta wszystkie najlepsze rekomendacje organizacji edukacyjnych i robi dokładnie na odwrót – mówi Agnieszka Jankowiak-Maik, znana jako „Babka od histy” nauczycielka, laureatka Nagrody im. Sendlerowej „Za naprawianie świata”.

AGATA SZCZERBIAK: Czy nie boi się pani wyrzucenia z pracy w zamian za akcję #CzarnekJesteśUPani?
AGNIESZKA JANKOWIAK-MAIK: Bierność jest pewnego rodzaju wspieraniem, a ja uważam, że trzeba zrobić wszystko, by Przemysław Czarnek nie pełnił funkcji ministra edukacji. Oczywiście, że wolałabym zajmować się tylko tym, co robię na co dzień, czyli szkolić nauczycieli i nauczycielki, wymyślać nowe akcje, promować społeczeństwo obywatelskie, ale są momenty, gdy nie wolno milczeć.

Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022