Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Przygaszone igrzyska

Tokio: niechciane Igrzyska

Jokohama podczas igrzysk olimpijskich będzie gospodarzem meczów baseballu i piłki nożnej. Jokohama podczas igrzysk olimpijskich będzie gospodarzem meczów baseballu i piłki nożnej. Stanislav Kogiku/Sopa Images/Lighrocket / Getty Images
W Tokio zaczynają się lada dzień najbardziej niechciane i bezbarwne igrzyska olimpijskie w historii. Pozbawione kibiców, przyprawione dreszczem niepewności z powodu pandemicznego stanu nadzwyczajnego.
Zmagania odbywać się będą przy pustych trybunach. Ceremonię otwarcia na żywo zobaczy tylko garstka olimpijskich vipów.Tamas Kovacs/EPA/PAP Zmagania odbywać się będą przy pustych trybunach. Ceremonię otwarcia na żywo zobaczy tylko garstka olimpijskich vipów.

Przyznaniu Tokio prawa organizacji igrzysk olimpijskich towarzyszył zwyczajny w takiej sytuacji wybuch euforii gospodarzy. Tłum zgromadzony w pobliżu wybudowanego na poprzednie tokijskie igrzyska w 1964 r. stadionu Komazawa wiwatował, zaś politycy ściskali sobie dłonie, prześcigali się w zapewnieniach o zorganizowaniu najlepszych igrzysk w historii, liczyli turystów (spodziewano się ich co najmniej 8,5 mln) oraz przyszłe olimpijskie zyski, wyrażone nowymi miejscami pracy i gospodarczym boomem.

Polityka 30.2021 (3322) z dnia 20.07.2021; Sport; s. 82
Oryginalny tytuł tekstu: "Przygaszone igrzyska"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >