Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

„W takiej budzie mszy nie będzie”. Długi spór o kościół w Tarnowie

Kościół w Tarnowie nad Wisłą projektu pracowni Beton Kościół w Tarnowie nad Wisłą projektu pracowni Beton Joanna Winiarska / Polityka
„To jest walka na noże” – komentuje zamieszanie wokół Kościoła w Tarnowie nad Wisłą jeden z letników. „Boję się, że kiedyś ta kaplica spłonie, a przy okazji kilka domów. A tu o kasę chodzi. Kościołowi też”.

65 km na południe od stolicy usadowił się Tarnów. Całoroczne domy mieszkańców skupiły się wzdłuż szosy do Puław. Siedliska letników są bliżej Wisły. To jej 443. kilometr. Na skraju porośniętej krzakami i trawą skarpy stoi wysoki na kilka metrów budynek na planie prostokąta. Spadzisty dach i boczne ściany pokryto osikowym wiórem. We frontowej fasadzie deskowanie. W południowej ścianie pleksi. Geoportal360.pl pokazuje w tym miejscu wąskie paski działek i znacznik: Votum Aleksa.

Jak to z kościołem było?

Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022