Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Uczniowie wypisują się z religii. Z patriotyzmu też

W Polsce nie ma muzeów stricte rozrywkowych, każde jest poświęcone wzniosłym wartościom. W Polsce nie ma muzeów stricte rozrywkowych, każde jest poświęcone wzniosłym wartościom. Tomasz Kamiński / Agencja Gazeta
Codziennie ktoś się wypisuje z religii, czasem grupowo. Uczniowie nie chcą też wycieczek patriotycznych, w ramach buntu wolą pizzerię zamiast katedry. I to wcale nie są złe dzieci.

Firma organizująca szkolne wycieczki dobrze wyczuła nastroje wśród uczniów, ponieważ całkiem serio zaoferowała nam wyjazd niepatriotyczny. Nie będzie żadnego zwiedzania miejsc pamięci czy kultu religijnego. Ani grama tego, co tak kocha minister Czarnek. Zero narodowych treści. Klasa pojedzie do Wrocławia tylko po to, aby dobrze się zabawić. Nastolatkom się to po prostu należy.

Uczniowie nie byli pewni, czy wychowawca nie wciśnie im czegoś patriotycznego, dlatego z uwagą czytali program wycieczki.

Reklama

Czytaj także

Kultura

Rowling? Jaka Rowling? Harry Potter i autorka non grata

Huczne obchody 20. rocznicy premiery filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” były okazją do wspomnień i wzruszeń. Zabrakło tej, od której wszystko się zaczęło – J.K. Rowling. Zapomnieli o autorce?

Marcin Zwierzchowski
16.01.2022