Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Nauczyciele kontra minister Czarnek. „Przyjmujesz warunki rządu albo giniesz”

Szkoła podstawowa w Katowicach Szkoła podstawowa w Katowicach Anna Lewańska / Agencja Gazeta
Tu chodzi o to, aby przeżyć. Zarabiamy tak mało, że bez dorabiania w drugiej szkole albo na korepetycjach możemy nie utrzymać rodziny. Nadchodzą czasy, kiedy nauczycielowi 50 zł będzie robiło różnicę. Bo to będzie 50 zł, których zabraknie, aby przeżyć.

Nauczyciele 40+ nie potrafią wybaczyć, że w rozmowach z rządem ZNP i Solidarność nie stały i nie stoją na stanowisku, iż praw nabytych się nie traci. Dlaczego obydwa związki w latach 2007–09 zgodziły się, żeby nauczyciele szli na emeryturę dopiero po ukończeniu 60. (kobiety) i 65. (mężczyźni) roku życia? Kiedy podejmowaliśmy pracę w szkole, gwarantowano nam emeryturę po przepracowaniu 30–35 lat. 55-letnia nauczycielka i 60-letni nauczyciel to już byli emeryci.

Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022