Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Piłka bardziej narodowa

Cezary Kulesza, czyli co się dzieje w PZPN

Cezary Kulesza i Zbigniew Boniek. Cezary Kulesza i Zbigniew Boniek. Mateusz Włodarczyk / Forum
Nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zamierza przyciągnąć do futbolu większe publiczne pieniądze. Tym samym skazuje się na łaskę władz. A upolitycznienia polska piłka bała się dotąd jak ognia.
Cezary Kuleszamateriały prasowe Cezary Kulesza

Po owocach mnie poznacie – sentencjonalnie oznajmił dwa miesiące temu Cezary Kulesza, zwyciężając w wyborach na nowego prezesa PZPN. Ostateczne głosowanie zostało poprzedzone wystąpieniem Kuleszy przed delegatami. Trwało niewiele ponad minutę. – Nie musiał się wysilać, bo wygraną miał w kieszeni. Przyjął to z ulgą. Nie jest oratorem – mówi pracownik PZPN.

Cezary Kulesza postawił na kampanię w czysto politycznym stylu. Zjeździł futbolową Polskę wzdłuż i wszerz, szukając poparcia. Zaczął mniej więcej dwa lata przed wyborami. I jednocześnie przez jakieś półtora roku wzbraniał się przed potwierdzeniem, że faktycznie kandyduje. Sięgnął po sprawdzoną metodę – tisze jedziesz, dalsze budiesz – która zrobiła z niego milionera, z majątkiem szacowanym przez „Forbes” na ponad pół miliarda złotych.

Polityka 42.2021 (3334) z dnia 12.10.2021; Społeczeństwo; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Piłka bardziej narodowa"
Reklama