Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Nauczyciel Roku 2021 będzie pierwszym zwolnionym z pracy?

Uroczystość wręczenia nagród dla Nauczyciela Roku i Nauczycielki Jutra Uroczystość wręczenia nagród dla Nauczyciela Roku i Nauczycielki Jutra Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Teraz młodzi mogą otrzymywać nagrody, wyróżnienia i dyplomy dla najlepszych. Gdy wzrośnie pensum, będą musieli odejść. Tytuł Nauczyciela Roku to jak nagroda na pożegnanie.

Dariusz Martynowicz – Nauczyciel Roku 2021 – usłyszał w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie tak wiele słów uznania i podziwu, że dla równowagi trzeba by go za coś skrytykować. Jest nawet za co. Otóż tak długo przemawiał, odbierając nagrodę, że publiczność plotkowała, iż zwycięzca konkursu nie dziękuje, lecz wygłasza exposé. Mówił, jakby był ministrem i ogłaszał w Sejmie plan naprawy edukacji. Mówił mądrze, ale zdecydowanie za długo (obowiązywał limit czterech zdań).

Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022