Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Dlaczego unikam przeprowadzenia lekcji o uchodźcach

Szkoła to jest taka instytucja, która uczy, jak rozwiązywać problemy z przeszłości. Szkoła to jest taka instytucja, która uczy, jak rozwiązywać problemy z przeszłości. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Uczniowie zagadują o uchodźców nie tylko mnie, ale umiem wybrnąć jako polonista. Kompletnie nie mam pojęcia, jak radzi sobie w podobnej sytuacji matematyk, fizyk albo chemik. Za 20 lat o tym pogadajmy. Wtedy to będzie historia, więc będzie mi łatwiej.

Szkoła to jest taka instytucja, która uczy, jak rozwiązywać problemy z przeszłości. Problemy teraźniejszości jej nie interesują. W tych sprawach uczeń jest zdany na siebie. Niech zrobi, co chce, niech myśli, jak mu się podoba. Na lekcjach natomiast nauczy się, jak w obliczu trudności zachowałby się bohater romantyczny albo pozytywistyczny. I z tego będzie jutro kartkówka. Kartkówka z rozwiązywania problemów z przeszłości.

Czytaj też: Uczniowie domagają się lekcji o uchodźcach

Uczniowie pytają, co myśleć o uchodźcach

Na następnej lekcji uczniowie zapytali, co sądzę o

 • edukacja
 • nauczyciele
 • Straż Graniczna
 • uchodźcy
 • Reklama

  Czytaj także

  Nauka

  Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

  Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

  Piotr Rzymski
  18.01.2022