Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Społeczeństwo

DNA Legii

Legia – tragedia

Legia Warszawa. Legia Warszawa. Mateusz Marek / PAP
Za największy kryzys w najnowszej historii Legii Warszawa jej prezes i właściciel Dariusz Mioduski wini konie trojańskie w klubie. Niektóre nawet wskazuje. Tylko że to on je do swojej stajni wprowadził.
Prezes Mioduski i trener Vuković. Relacja między nimi jest szorstka – Mioduski Vukovicia nie ceni, a Vuković ma Mioduskiemu za złe, że storpedował jego karierę.Marcin Szymczyk/Fotopyk/Newspix.pl Prezes Mioduski i trener Vuković. Relacja między nimi jest szorstka – Mioduski Vukovicia nie ceni, a Vuković ma Mioduskiemu za złe, że storpedował jego karierę.

Legia – tragedia. Na boisku i na trybunach. Niemal na półmetku sezonu Ekstraklasy mistrz kraju i najbogatszy polski klub wylądował na dnie tabeli. Sensacyjna zapaść nie budzi jednak w Europie rezonansu, w przeciwieństwie do wyczynów identyfikujących się z Legią chuliganów. Niedawno wtargnęli do wracającego z Płocka autokaru z piłkarzami i w akcie zemsty za słabą grę poturbowali trzech obcokrajowców, którzy nawinęli im się pod pięści. Wcześniej wywołali burdę na stadionie w Leicester, podpalili część zajmowanej przez siebie trybuny na Łazienkowskiej, a w trakcie pucharowego meczu ze Spartakiem Moskwa pokryli pół stadionu obelżywym wobec gości transparentem, którego przygotowanie jakimś cudem uszło uwadze zarządu klubu.

Polityka 52.2021 (3344) z dnia 20.12.2021; Sport; s. 132
Oryginalny tytuł tekstu: "DNA Legii"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >