Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Agenci do wynajęcia

Agenci do wynajęcia. W Polsce działają prorosyjskie siły

Członkowie rosyjskiego klubu motocyklowego Nocne Wilki w towarzystwie grupy motocyklistów z Polski składają kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie. W środku szef polskiego oddziału Nocnych Wilków Dariusz Kaczmarczyk. Członkowie rosyjskiego klubu motocyklowego Nocne Wilki w towarzystwie grupy motocyklistów z Polski składają kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie. W środku szef polskiego oddziału Nocnych Wilków Dariusz Kaczmarczyk. Radek Pietruszka / PAP
Rozmowa z Marcinem Reyem, aktywistą badającym prorosyjskie siły w Polsce, o ludziach wpływu, prowokowanych kłótniach oraz rynku dywersji i dezinformacji.
Demonstracja anty-NATO zorganizowana przez partię Zmiana. Warszawa, 9 lipca 2016 r.Grażyna Myślińska/Forum Demonstracja anty-NATO zorganizowana przez partię Zmiana. Warszawa, 9 lipca 2016 r.

KATARZYNA KACZOROWSKA: – Dom Rosyjski w Gdańsku i Warszawie, Centrum Rosyjsko-Polskiego Porozumienia i Dialogu, towarzystwa, stowarzyszenia, fundacje, które współpracują z Federacją Rosyjską – to rosyjska soft power?
MARCIN REY: – Przeważnie tak. Część z nich powstała zresztą jako inicjatywy na szczeblu rządowym. Tak jest w przypadku wymienionego Centrum Porozumienia i Dialogu, które pojawiło się na fali jelcynowskiej demokratyzacji. Powołano wtedy do życia Komisję do Spraw Trudnych, która zajmowała się rozwiązywaniem sporów historycznych.

Polityka 14.2022 (3357) z dnia 29.03.2022; Społeczeństwo; s. 35
Oryginalny tytuł tekstu: "Agenci do wynajęcia"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >