Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Spójrz na siebie i idź pobiegaj

Idź pobiegaj! Jak pomóc młodym z problemami psychicznymi

Głównym problemem dzieci i nastolatków, którzy trafiają do Fundacji Ulica, jest nadmiar obowiązków. Są przytłoczeni presją. Głównym problemem dzieci i nastolatków, którzy trafiają do Fundacji Ulica, jest nadmiar obowiązków. Są przytłoczeni presją. Iza Kucharska
Nastolatki coraz częściej borykają się z psychicznymi problemami. Państwo nie zapewnia im niezbędnej opieki, więc z pomocą ruszyli wolontariusze, społecznicy, zapaleńcy.
Tłumaczymy, że podjęcie terapii jest normalne, że warto skorzystać z telefonów zaufania – zauważa Marysia Pyrek z Fundacji Fala Nowej Kultury w Gdańsku.Daniel Dmitriew/Forum Tłumaczymy, że podjęcie terapii jest normalne, że warto skorzystać z telefonów zaufania – zauważa Marysia Pyrek z Fundacji Fala Nowej Kultury w Gdańsku.

Co trzeci nastolatek w Polsce w wieku od 13 do 17 lat nie jest zadowolony ze swojego życia – wynika z badania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. 30 proc. ankietowanych uznało, że ich życie w pierwszym okresie pandemii pogorszyło się, a 9 proc. przyznało się do samookaleczania. 2,9 proc. respondentów w wieku od 15 do 17 lat próbowało popełnić samobójstwo. Ostatni raport Najwyższej Izby Kontroli o dostępności lecznictwa psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży informuje, że w Polsce brakuje specjalistów, a kolejka oczekujących na leczenie w poradniach zdrowia psychicznego od 2017 do 2019 r.

Polityka 24.2022 (3367) z dnia 07.06.2022; Społeczeństwo; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Spójrz na siebie i idź pobiegaj"
Reklama