Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Mgła nie chce opaść

Pocovidowa mgła. Życie z „dziurami w mózgu” to koszmar i stres

Aż 53 proc. przebadanych oceniło, że jakość ich pracy cierpi w wyniku kiepskiej kondycji umysłowej. Aż 53 proc. przebadanych oceniło, że jakość ich pracy cierpi w wyniku kiepskiej kondycji umysłowej. Christian Erfurt / Unsplash
Psychiczne skutki turbulencji i stresów ostatnich lat to nie tylko wysyp depresji i zaburzeń nastroju, ale też nasilające się problemy z pamięcią, uwagą i koncentracją. Odbijają się i na jakości pracy, i całego życia.
W badaniu ADP tylko jeden na ośmiu pracowników ocenił, że ich pracodawca nic nie robi, by tworzyć klimat wsparcia dla zdrowia psychicznego.Iza Kucharska W badaniu ADP tylko jeden na ośmiu pracowników ocenił, że ich pracodawca nic nie robi, by tworzyć klimat wsparcia dla zdrowia psychicznego.

Ten artykuł miał powstać już dawno. Ale rozmówcy albo zapominali o spotkaniach, albo o tym, żeby je odwołać, bo niechcący umówili się na zajęty już termin (co zdarzyło się też samej autorce). Gdy wreszcie udawało się razem usiąść, uciekały wątki, nie sposób było przypomnieć sobie kluczowych szczegółów i odpowiednich słów.

Prawda jest taka, że tak się dziś pracuje. Szczególnie osobom obarczonym licznymi zobowiązaniami, w różnych rolach. Kłopoty z pamięcią, mentalne zaćmienia, epizody zaburzeń uwagi niemal każdemu czasami zakłócają życie – tym częściej, im ktoś starszy.

Polityka 26.2022 (3369) z dnia 21.06.2022; Społeczeństwo; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Mgła nie chce opaść"
Reklama