Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Tęcza łączy

Najbrutalniej atakowana przez władzę i Kościół grupa wyszarpuje swoje prawa

Szczecin, Morskie Centrum Nauki. W Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii budynek MCN zaświecił się na tęczowo. Szczecin, Morskie Centrum Nauki. W Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii budynek MCN zaświecił się na tęczowo. Cezary Aszkielowicz / Agencja Wyborcza.pl
Są najbrutalniej atakowaną przez władzę i Kościół katolicki grupą społeczną. W Polsce nie mają praw gwarantowanych w większości państw Unii. A jednocześnie w ciągu ostatnich lat dokonała się spektakularna emancypacja społeczna osób LGBT+.
Mimo międzynarodowych zaleceń postulaty o wprowadzenie prawnej ochrony osób LGBT+ przed mową nienawiści i aktami fizycznej agresji pozostają bez odzewu. Za to w społeczeństwie akceptacja dla jednopłciowych związków partnerskich i małżeństw wzrosła do 64 proc.Beata Zawrzel/Reporter Mimo międzynarodowych zaleceń postulaty o wprowadzenie prawnej ochrony osób LGBT+ przed mową nienawiści i aktami fizycznej agresji pozostają bez odzewu. Za to w społeczeństwie akceptacja dla jednopłciowych związków partnerskich i małżeństw wzrosła do 64 proc.

Społeczność LGBT+ z powodu doznawanych prześladowań została włączona do demokratycznej opozycji. Na znaczkach stowarzyszeń sędziowskich jest tęczowa Temida, tęcza jest na znaczkach prokuratorskiego stowarzyszenia Lex Super Omnia, w logo Polskich Babć i innych ruchów obywatelskich broniących praworządności. W warszawskiej adwokaturze powstało koło osób LGBT+. Tęczowe flagi są na każdej demonstracji w obronie praworządności, środowiska naturalnego.

Zauważono, że jesteśmy atakowani, że władza nas odczłowiecza, nazywając „ideologią”, „zarazą” – ocenia Mirosława Makuchowska, wicedyrektorka i kierowniczka programowa Kampanii Przeciwko Homofobii.

Polityka 27.2022 (3370) z dnia 28.06.2022; Społeczeństwo; s. 29
Oryginalny tytuł tekstu: "Tęcza łączy"
Reklama